Ціни на АКБ стрімко знижуються через зростання виробництва електрокарів
50% світового виробництва електроенергії до 2050 року припадатиме на альтернативні джерела, такі як сонце і вітер, що буде сприяти різкому зниженню вартості і появи більш дешевих акумуляторних батарей, які дозволять зберігати і використовувати електроенергію для задоволення практично всіх потреб в енергії, такі дані нового прогнозу Bloomberg New Energy Finance.

BNEF прогнозує, що ціни на літій-іонні батареї, які вже знизилися майже на 80% за МВт⋅год з 2010 року, будуть продовжувати знижуватися, оскільки виробництво електромобілів буде збільшуватися протягом 2020-х років.
До 2050 року інвестиції в акумуляторні батареї, як для загальних енергомереж, так і на рівні домашніх господарств і підприємств складуть 548 мільярдів доларів.
Важливу роль у змінах споживання енергії на думку BNEF зіграє електрифікація транспорту. За підрахунками, електромобілі і автобуси будуть використовувати в цілому 3461 ТВт⋅год електроенергії до 2050 року, що еквівалентно 9% від загального попиту. Передбачається, що приблизно половина необхідної зарядки електромобілів буде проводитися в швидкому режимі, використовуючи переваги, коли ціни на електроенергіюбудуть низькими через високу продуктивність відновлюваних джерел енергії.
Аналіз базується на останньому дослідженні BNEF, в якому прогнозується, що до 2030 року електромобілі становитимуть 28% від загального обсягу продаж нових автомобілів і 55% до 2040 року. Очікується, що електричні автобуси будуть домінувати на своєму ринку ще більше, досягнувши 84% від всього світового парку до 2040 року.
Джерела: about.bnef.com та greencarcongress.com