ЕКОАвтоЕлектрокариVolvoПовністю електричний Volvo XC40 отримає розважальну систему на базі Android із вбудованими технологіями Google
VolvoВиди електрокарівЕлектричні автомобіліЕлектрокари

Повністю електричний Volvo XC40 отримає розважальну систему на базі Android із вбудованими технологіями Google

Компанія Volvo Cars із запуском повністю електричного кросовера Volvo XC40 переосмислила підхід до інформаційно-розважальної системи. Створена на базі ОС Android нова система пропонує користувачам персоналізацію, покращений рівень інтуїтивного інтерфейсу та використання нових технологій та сервісів Google.

Volvo Car Group стала першою компанією, що почала співпрацювати з корпорацією Google з метою інтеграції у свої автомобілі інформаційно-розважальної системи на базі Android. Вона буде містити такі сервіси як Google Assistant, Google Maps та Google Play Store. Обидві компанії виступали партнерами у реалізації цього проекту упродовж останніх кількох років.

Електрична версія XC40 дебютує з інформаційно-розважальною системою на базі Android
Електрична версія XC40 дебютує з інформаційно-розважальною системою на базі Android / media.volvocars.com

Нова система пропонує повну інтеграцію з операційною системою Android Automotive, платформою компанії Google з відкритим кодом. Вона передбачає постійне оновлення у режимі реального часу таких служб, як Google Maps, Google Assistant та інших автомобільних додатків.

Електричний кросовер Volvo XC40 — перший автомобіль бренду Volvo, в якому програмне забезпечення та операційна система буде оновлюватись бездротовим шляхом. Це робить компанію новатором у сфері автомобільних технологій. Тому випуск електричного Volvo XC40 з заводу не стане кульмінаційним моментом у розвитку цієї моделі: вона буде вдосконалюватися й надалі.

«Нарешті ми пропонуємо досвід, до якого користувачі звикли при використанні смартфону, в автомобілі. Але ми адаптуємо його для безпечної взаємодії під час водіння», — коментує технічний директор Volvo Cars Хенрік Грін. — «Впровадження бездротового оновлення всіх функцій гарантує, що автомобіль може залишатися настільки ж сучасним, як й інші цифрові продукти, завжди маючи найновіші характеристики».

Нова інформаційно-розважальна система в Volvo XC40 на базі Android з вбудованими технологіями Google
Нова інформаційно-розважальна система в Volvo XC40 на базі Android з вбудованими технологіями Google / media.volvocars.com

Однією з особливостей операційної системи Android Automotive є те, що вона є звичною для мільйонів розробників ОС Android. Технології та сервіси, створені розробниками Google та Volvo Cars, вже будуть інтегровані в автомобіль, а додаткові музичні та медіа-додатки будуть доступні у Google Play Store.

Google Assistant пропонує ряд функцій голосового керування: управління температурою, вибір пункту призначення, відтворення музики та подкастів у Spotify, підтримка зв’язку, наприклад, за допомогою відправки повідомлень.

Така інтеграція сприяє зменшенню чинників, що відволікають. Це допомагає водіям не відривати руки від керма та дивитися на дорогу. Google Assistant також дозволяє взаємодіяти з розумними домашніми пристроями зсередини автомобіля Volvo.

Інтер'єр салону майбутнього електромобіля Volvo XC40
Інтер’єр салону майбутнього електромобіля Volvo XC40 / media.volvocars.com

Google Maps зможе оновлювати карти та надавати дані про дорожню обстановку у режимі реального часу. Додаток інформує водіїв про дорожньо-транспортні пригоди на шляху та пропонує альтернативні маршрути та найближчі зарядні станції. Ті ж карти будуть використовуватися й для розширення можливостей удосконаленої системи допомоги водієві (ADAS). На екран інформаційно-розважальної системи подаватиметься інформація щодо обмежень швидкості та поворотів на дорозі.

Компанія Volvo Cars продовжує розвивати програмне забезпечення та супутні послуги, використовуючи потенціал штату розробників програмного забезпечення та цифрову сервісну платформу Volvo On Call. Наприклад, нова інформаційно-розважальна система буде повністю інтегрована з Volvo On Call та пропонуватиме ряд нових функцій, серед яких моніторинг стану та рівня заряду батареї.

Будуть доступні й стандартні функції Volvo On Call: попередній розігрів автомобіля, пошук автомобіля на паркінгу, дистанційне замикання та відмикання дверей й спільне використання автомобіля за допомогою цифрового ключа.

Презентація повністю електричного кросовера Volvo XC40 відбудеться 16 жовтня.

Джерело: Volvo Cars Ukraine

Лого