ЕКОАвтоВиди електрокарівЕлектричні автомобіліJaguar I-PACE отримав додаткові 20 км запасу ходу
Електричні автомобілі

Jaguar I-PACE отримав додаткові 20 км запасу ходу

  • Jaguar використовує технічні знання, отримані під час розробки лінійки I-PACE eTROPHY, для створення програмного забезпечення, яке сприятиме підвищенню запасу ходу електромобилів I-PACE.
  • Зміни у повністю електричній моделі підвищать експлуатаційні характеристики акумулятора та забезпечать до 20 км додаткового запасу ходу при повному заряді.
  • Покращення, на які надихнула гоночна лінійка, досягаються за рахунок оптимізації роботи акумулятора, теплових систем та розподілення крутного моменту на всі колеса.
  • Jaguar пропонує клієнтам здійснити безкоштовне оновлення програмного забезпечення у дилерських центрах.
Jaguar розробив оновлення для електрокара I-PACE після тестування електромобиля на гоночних треках
Jaguar розробив оновлення для електрокара I-PACE після тестування електромобиля на гоночних треках / media.jaguar.com

Компанія Jaguar надає власникам I-PACE ранній різдвяний подарунок у вигляді безкоштовного оновлення, яке дозволить розширити запас ходу електрокара. Інженери застосували передові технічні знання, отримані під час розробки гоночної лінійки Jaguar I-PACE eTROPHY, для оптимізації роботи акумулятора, теплової та повноприводної систем з метою підвищення ефективності роботи всієї силової установки.

У 2018 році компанія Jaguar увійшла до історії, створивши першу у світі лінійку електричних гоночних автомобілів I-PACE eTROPHY. Це довело прихильність компанії до підтримки перегонів на електрокарах, при цьому компанія використала весь свій технічний досвід для розробки майбутніх електромобілів у рамках своєї місії «Race to Innovate» (Гонка інновацій). За перший рік експлуатації лінійки гоночних автомобілів в екстремальних умовах були отримані важливі знання про довговічність і терморегулювання акумулятору та розподіл крутного моменту.

Намагаючись підвищити рівень обслуговування клієнтів, інженери Jaguar також проаналізували дані про більше ніж 80 мільйонів кілометрів реальних поїздок з усіх куточків світу. Кожна складова експлуатаційних характеристик автомобіля ретельно перевіряється для забезпечення оптимальної роботи систем та їх максимальної ефективності.

Електромобіль Jaguar I-PACE на швидкій зарядній станції
Електромобіль Jaguar I-PACE на швидкій зарядній станції / Jaguar Ukrain

Менеджер із технічного обслуговування I-PACE Стівен Бултер зазначив: «Лінійка Jaguar I-PACE eTROPHY надала нам велику кількість даних для аналізу, а ті небагаточисленні досягнення, отриманні від конкуренції на гоночному треку, наразі використовуються для покращення автомобілів клієнтів та подальшого вдосконалення досвіду керування. Оновлення програмного забезпечення оптимізують системи управління трансмісією, підвищуючи ефективність електромобіля і дозволяючи водіям I-PACE рухатися далі без підзарядки. Це дійсно випадок, коли з віком автомобіль стає краще».

Повноприводний Jaguar I-PACE — перший повністю електричний автомобіль Jaguar, діапазон ходу якого становить до 470 км від однієї зарядки літій-іонного акумулятора ємністю 90 кВт⋅год (цикл WLTP). Хоча оновлення програмного забезпечення не змінює офіційно сертифікованого діапазону, незначний приріст, отриманий в результаті аналізу продуктивності лінійки eTROPHY, дозволить клієнтам збільшити запах ходу до 8% у залежності від використання. Це дорівнює потенційному збільшенню діапазону до 20 км.

Зміни, на які надихнула гоночна лінійка eTROPHY, включають:

  • Повний привод: Зміни у розподілі крутного моменту між переднім і заднім двигунами підвищать ефективність під час руху в економ-режимі — система як і раніше забезпечує постійне тягове зусилля у режимі повного приводу.
  • Температурний контроль: Удосконалення системи контролю температури дозволить ширше використовувати активні жалюзі радіатора, частіше закриваючи їх для поліпшення аеродинамічних характеристик протягом більшої частини часу.
  • Ємність акумулятора: Оновлення дозволяють акумулятору працювати з меншим рівнем заряду, ніж раніше, не впливаючи на керованість, довговічність і продуктивність електромобіля.

Додаткові зміни, впроваджені на основі аналізу даних у реальному світі, включають:

  • Рекуперативне гальмування: Гальма автомобіля генеруватимуть енергію ефективніше, коли акумулятор знаходитиметься у зарядженому стані, а рекуперація енергії підвищуватиметься при більш низьких швидкостях руху для максимізації ефективності і діапазону ходу.
  • Розрахунок діапазону ходу: Зміни в алгоритмі розрахунку діапазону ходу забезпечать більш точну оцінку запасу ходу авто в залежності від стиля керування конкретного водія.

Клієнтам пропонується відвезти автомобіль до найближчого офіційного дилерського центру Jaguar, щоб здійснити безкоштовне оновлення. Комплексні зміни дозволять також підвищити функціональність програмного забезпечення SOTA (оновлення програмного забезпечення шляхом wi-fi).

Джерело: Jaguar Ukraine

Лого