ЕКОАвтоЕлектрокариVolvoПерехід з вантажівок на залізничний транспорт: як Volvo Cars скорочує викиди вуглецю
VolvoЕлектрокари

Перехід з вантажівок на залізничний транспорт: як Volvo Cars скорочує викиди вуглецю

Компанія Volvo Cars скорочує викиди CO2 у своїх логістичних операціях, здійснюючи перевезення між виробничими заводами та складами автомобілів залізницею замість вантажівок. Особливо це помітно в Європі, де вантажівки все ще широко використовуються для транспортування нових автомобілів до торгових складів та автосалонів. Поступово компанія скорочує шкідливі викиди через заміну все більшої кількості вантажівок на залізничний транспорт.

Компанія Volvo Cars скорочує вуглецеві викиди у своїх логістичних операціях
Компанія Volvo Cars скорочує вуглецеві викиди у своїх логістичних операціях / media.volvocars.com

Впровадження залізничного транспорту у логістичну мережу призвело до зменшення викидів CO2 майже на 75% на шляху між заводом Volvo Cars у Ґенті (Бельгія) та складом на півночі Італії. На іншому маршруті — від Ґенту до складу в Австрії — викиди скоротилися майже вдвічі.
Ці ініціативи є частиною розробленого плану дій щодо клімату. Компанія планує скоротити викиди вуглецю на 40% у життєвому циклі кожного автомобіля у період з 2018 по 2025 рік. Це вимагатиме зниження експлуатаційних викидів на 25%, включно з логістикою. План на 2025 рік — це амбітний крок Volvo Cars на шляху до кліматично нейтрального виробництва до 2040 року.

«Саме це ми мали на увазі, коли заявили, що плануємо значно скоротити шкідливі викиди в усіх наших операціях», — зазначив Хав’єр Варела, старший віце-президент із виробництва та логістики Volvo Cars. «Наша логістична мережа — це лише одна, але важлива частина цілого пазла. Це один із прикладів відданості меті — зменшити вплив на навколишнє середовище шляхом вагомих, конкретних кроків».

Компанія Volvo Cars планує широко використовувати залізничний транспорт у Китаї та США. Сьогодні двічі на тиждень автомобілі саме залізничним транспортом транспортують із виробничих заводів у Китаї до Ґенту. Інші залізничні сполучення доставляють нові автомобілі Volvo до регіональних складів у Китаї.

Американський виробничий завод компанії біля Чарльстону, штат Південна Кароліна, приєднався до налагодженої мережі вантажних залізничних перевезень, доставляючи нові автомобілі до складів Volvo Cars у містах Північної Америки. Вже зараз такі потяги є рівноцінною заміною десяткам вантажівок на тиждень, а їхня кількість збільшиться внаслідок надходження у виробництво нового покоління XC90.

План заходів Volvo Cars стосовно стримування потепління клімату є одним із найамбітніших в автомобільній індустрії. Конкретні дії плану відповідають засадам Паризької угоди 2015 року — для обмеження зростання температури на 1.5 ºС у порівнянні із доіндустріальними рівнями.
Заплановані цілі до 2040 року виходять за межі вирішення проблеми вихлопних газів шляхом лише електрифікації. У Volvo Cars розуміють, що самої електрифікації недостатньо для зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище. Тому компанія працює над зменшенням викидів вуглецю у різних галузях: у виробничій мережі та всіх операціях, ланцюзі поставок, переробки та повторного використання матеріалів.

Амбіції компанії щодо електрифікації відображені у новій лінійці автомобілів Recharge. Назву «Recharge» отримають усі автомобілі Volvo з повністю електричною та плагін-гібридною силовою установкою. У планах компанії Volvo Cars — збільшення продажів завдяки повністю електричним та гібридним автомобілям, а також — заохочення водіїв максимально використовувати режим Pure у плагін-гібридних автомобілях.

Джерело: media.volvocars.com

Лого