ЕКОАвтоЕлектрокариPorscheTaycanАвтомобільна прем’єра Porsche Taycan 4S і 99X Electric в Каліфорнії
PorscheTaycanЕлектричні автомобіліЕлектрокари

Автомобільна прем’єра Porsche Taycan 4S і 99X Electric в Каліфорнії

Porsche Taycan святкує свою прем’єру в США на Лос-Анджелеському автосалоні. Перший електричний, чотиридверний спортивний седан пропонує очікувану від Porsche продуктивність та ефективність, поєднану із щоденною практичністю. Інноваційні технології та можливості Taycan встановлюють нові стандарти в галузі сталого виробництва та діджиталізації. Центральне місце на стенді Porsche займає новий Taycan 4S, який розширює модельний ряд, який до цього складався лише з Taycan Turbo й Taycan Turbo S. Taycan 4S доступний у двох версіях: Performance потужністю до 390 кВт (530 к.с.), у той час як Performance Plus видає потужність до 420 кВт (571 к.с.).

Спортивний електрокар Porsche Taycan 4S
Porsche Taycan 4S / newsroom.porsche.com

«Торік ми презентували нове покоління 911 в Лос-Анджелесі», — каже Олівер Блюм, Голова Виконавчого комітету Porsche AG. «Слідом за ним іде Taycan — наш перший електричний спортивний автомобіль. Каліфорнія протягом десятиліть була другим домом для Porsche. Тут знаходиться найбільша фан-база моделі 911. З Taycan ми приєднуємо наше інноваційне майбутнє до непереможного минулого і продовжує історію легендарного успіху».

Окрім Taycan, з дебютом Porsche на Formula E 22-23 листопада 2019 року, у Саудівській Аравії, на Лос-Анджелеському автосалоні представлено перший повністю електричний гоночний автомобіль бренду — Porsche 99X Electric.

Porsche Taycan 4S: третя версія електричного спортивного автомобіля

Слідуючи за Taycan Turbo S і Taycan Turbo, Taycan 4S став новою точкою відліку модельного ряду електрокарів. Однорівнева акумуляторна батарея Performance із загальною ємністю 79.2 кВт⋅год встановлена стандартно, у той час як дворівнева батарея Performance Plus (загальна ємність 93.4 кВт⋅год), знайома в моделях Taycan Turbo S і Taycan Turbo, доступна опціональна.

Porsche розширює модельний ряд електричних спортивних автомобілів із Taycan 4S
Porsche розширює модельний ряд електричних спортивних автомобілів із Taycan 4S / newsroom.porsche.com

Відповідно, відрізняється діапазон вихідної потужності: з батареєю Performance автомобіль Taycan 4S генерує до 390 кВт (530 к.с.) максимальної вихідної потужності. Обладнаний батареєю Performance Plus, він видає до 420 кВт (571 к.с.). В обох варіантах Taycan 4S розганяється до 100 км/год за 4,0 секунди. Максимальна швидкість також складає 250 км/год в обох випадках. Запас ходу з батареєю Performance складає до 407 км і до 463 км із батареєю Performance Plus (відповідно до стандартів WLTP). Пікова зарядна здатність складає 225 кВт (батарея Performance) або 270 кВт (батарея Performance Plus).

Porsche представила модель Taycan 4S
Porsche представила модель Taycan 4S / newsroom.porsche.com

Прискорення, що перехоплює подих, типова для спортивних автомобілів тягова сила та неймовірна тривала потужність — модель 4S також отримала всі сильні характеристики Taycan. Синхронний електродвигун із постійною напругою на задній осі має активну довжину 130 міліметрів, тобто є на 80 міліметрів коротшим, ніж на Taycan Turbo S і Taycan Turbo. З двома синхронними електродвигунами на передній та задній осях, та із двошвидкісною трансмісією на задній осі, архітектура має такі ж основні технічні характеристики, як в інших моделях цього ряду. Те ж саме стосується системи управління зарядженням та зразкової аеродинаміки. Із коефіцієнтом аеродинамічного опору від 0.22, ви отримуєте електромобіль, що прорізає простір та час, споживає менше електричного заряду та демонструє вражаюче прискорення.

Porsche представила «доступну» версію електрокара Taycan із двома варіантами батарей
Porsche представила «доступну» версію електрокара Taycan із двома варіантами батарей / newsroom.porsche.com

Своїм стильним, пуристичним дизайном Taycan оголошує початок нової ери. У той самий час він має ту ДНК, за якою впізнається дизайн Porsche. Спереду він виглядає особливо широким і пласким із чітко окресленими крилами. Силует сформовано спортивною лінією даху, що плавно знижується назад. Бокові елементи також характерно виразно окреслені. Бездоганний кузов, витончені задні стійки й виразні окати крил, разом утворюють гостро впізнавану задню частину кузова, типову для автомобілів бренду. Також присутні такі інноваційні елементи, як логотип Porsche інтегрований у задній світловій панелі.

Дизайн інтер’єру так само сигналізує про початок нової ери своєю чіткою структурою і абсолютно новою архітектурою. Окремо розташована, вигнута панель приладів виступає високо над торпедою. Центральний 10,9-дюймовий дисплей інформаційно-розважальної системи та опціональний дисплей на місці пасажира поєднані таким чином, щоб утворювати єдину лінію панелі чорного кольору.

Дизайн інтер’єру Porsche Taycan 4S
Дизайн інтер’єру Porsche Taycan 4S / newsroom.porsche.com

Porsche використовує центрально-мережеву систему контролю для шасі Taycan. Інтегрована система Porsche 4D Chassis Control аналізує й синхронізує всі системи шасі в режимі реального часу. Стандартно Taycan 4S має адаптивну пневматичну підвіску з трикамерною технологією, включаючи електронну систему керування жорсткістю підвіски PASM (Porsche Active Suspension Management). Стандартно Taycan 4S має пофарбовані в червоний колір шестипоршневі фіксовані гальмівні супорти на передній осі з внутрішньо вентильованими чавунними гальмівними дисками. На задній осі використовуються чотирипоршневі гальма. Діаметр гальмівних дисків складає 360 мм на передній осі та 358 мм на задній.

Porsche 99X Electric: Перші перегони на Formula Е одночасно з автосалоном в Лос-Анджелесі

Після більш ніж 30 років Porsche повертається до гоночних змагань. З Porsche 99X Electric компанія заявляє про присутність на чемпіонаті 2019/2020 ABB FIA Formula E. Пов’язана з цим реорганізація розвитку мотоспорту ґрунтується на стратегічному плані Porsche Strategy 2025, що передбачає участь як пуристичних спортивних автомобілів класу GT, так і повністю електричних спорткарів у перегонах. Присутність, а насправді успіх, у мотоспорті з автомобілями на електричних двигунах є важливою частиною стратегії компанії під назвою «Mission E».

Porsche 99X Electric
Porsche 99X Electric / newsroom.porsche.com

Porsche 99X Electric також слугуватиме платформою для розвитку майбутніх електричних серійних автомобілів. Серцевиною цього електричного гоночного боліда є трансмісія Porsche E-Performance Powertrain, розробка якої відігравала ключову роль із самого початку. Вимоги Formula E передбачають стандартні шасі та батарею, в той час як технологія двигуна розробляється виробником.

У середині жовтня команда Formula Е під назвою TAG Heuer Porsche закінчила триденний інтенсивний тест-драйв на трасі імені Рікардо Тормо поблизу Валенсії. Це був перший виїзд разом з іншими командами шостого сезону Чемпіонату ABB FIA Formula Е 2019/2020 і він подарував цінний досвід для членів команди та двох постійних пілотів, Ніла Яні та Андре Лоттерера.

Перші дві гонки для команди TAG Heuer Porsche на етапі Diriyah E-Prix пройшли 22 та 23 листопада 2019 року на околицях Ер-Ріяда, столиці Саудівської Аравії та подарували команді TAG Heuer Porsche третє місце у загальному заліку.

Porsche у США

США є другим за розміром ринком для Porsche. У 2018 компанія поставила туди понад 57 000 автомобілів, що показало 9 років безперервного успішного зростання. Тенденції поточного фіскального року також позитивні, з показниками в 6% щорічного зростання до 45 062 одиниць за перші дев’ять місяців.

Джерело: Porsche Ukraine

Лого